SPLITSKI GRADONAČELNIK POVODOM DANA LJUDSKIH PRAVA PRIMIO PREDSTAVNIKE NACIONALNIH MANJINA

SPLITSKI GRADONAČELNIK POVODOM DANA LJUDSKIH PRAVA PRIMIO PREDSTAVNIKE NACIONALNIH MANJINA

SPLITSKI GRADONAČELNIK POVODOM DANA LJUDSKIH PRAVA PRIMIO PREDSTAVNIKE NACIONALNIH MANJINA

Povodom Međunarodnog dana ljudskih prava splitski gradonačelnik Tomislav Šuta zajedno s predsjednikom Gradskog vijeća Splita Igorom Stanišićem upriličio je svečani prijem za vijeća i predstavnike te udruge i zajednice nacionalnih manjina grada Splita. U svom pozdravnom obraćanju gradonačelnik Šuta je istakao “Svaki član zajednice i svaki građanin ima pravo na jednakost i dostojanstvo, bez obzira na nacionalnu, vjersku ili bilo koju drugu pripadnost. Grad Split aktivno podupire svoje nacionalne manjine, s kojima je suradnja iznimno dobra, i nema razloga da se tako ne nastavi i u budućnosti”.

Na svečanom prijemu predstavnicima nacionalnih manjina čestitke su uputili i predsjednik Gradskog vijeća Igor Stanišić te predsjednik gradskog Odbora za rad s nacionalnim manjinama Jakov Prkić, istaknuvši kako su nacionalne manjine bogatstvo svakog naroda, a Ilija Borković, predsjednik Koordinacije udruga nacionalnih manjina Grada Splita, u svom obraćanju, istaknuo je odličnu suradnju i partnerski odnos koje nacionalne manjine imaju s gradskim službama i institucijama. Povodom Međunarodnog Dana ljudskih prava i Dana Splitske Koordinacije nacionalnih manjina pripremljena je i XIV Smotra kulturnog stvaralaštva nacionalnih manjina Grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije .

Izvor: Grad Split , STINA